Mottónk

"Aki lehajol a gyerekekhez, görbén marad. Aki közéjük telepszik, a szemükbe nézhet."

(Kokas Klára)

Óvodánk épülete a falu szívében idillien szép zöld környezetben található. Jelenleg 20 édes kis gyermeket bíztak gondjainkra vegyes életkorú csoportunkban. Az épületet és annak környezetét folyamatosan alakítjuk különböző pályázatoknak köszönhetően.

A magyar falu program keretében az óvodai játszóudvar és közterületi játszótér fejlesztése által elnyert pályázaton óvodánk 2020-ban 4.992620 forintot nyert, ezáltal udvara és parkja teljesen megújult. EU-szabványnak megfelelő játszópark épült - amely minden korosztály mozgásigényének megfelel és fejlődéséhez szükséges idegrendszeri szükségletet kielégíti - kosárhinta, mérleghinta, lengőhinta, csúszda és mászófal teszi színesebbé az udvari életünk mindennapjait.

Két tágas, világos csoportszobával rendelkezünk. Az egyikben a játéknak és a játékba ágyazott tevékenységterületeknek tudunk helyet biztosítani. A másik szobában heti rendszerességgel külső szakember által vezetett gyógytestnevelés foglalkozás, a mindennapos torna, valamint délutáni pihenés biztosított.  Igyekszünk a helyiségeket minél praktikusabban, barátságosabban berendezni arra törekedve, hogy a gyerekek számára ez a környezet nyugalmat, otthonosságot sugározzon. A csoportszobákhoz egy öltöző és egy mosdó helyiség tartozik. Óvodánk azon szerencsés helyzetben van, hogy rendelkezik egy különálló étkezővel és melegítő konyhával is. Igy az ebédeltetésen túl az egyéni és kis csoportos -   logopédiai és fejlesztő foglalkozások - a hozzá tartozó eszközigénnyel a földszinten található étkezőben történnek. Ezáltal sokkal rugalmasabban szervezhetők a napi programok, könnyen szétválaszthatók a napirendhez köthető tevékenységek, valamint a szokás és szabályrendszer alakítása is.  Minden olyan tárgyi feltételt tudunk biztosítani, ami a korosztály testi, értelmi és érzelmi fejlődéséhez szükséges. Eszköz készletünk megfelelő, tornaszereink is gazdagon kielégítik a gyermekek igényeit. Külön figyelmet szentelünk annak, hogy a gyermekeket harmóniát árasztó színekkel, formákkal és anyagokkal vegyük körül.
A szakmai megújulásra mindig nyitott kollektíva az iskolára való felkészítésen túl alakítja a gyermekekben a helyes viselkedési formákat, az érzelmi és erkölcsi viszonyokat, közvetíti a helyi hagyományokat és értékrendet, a nemzeti kultúra értékeit és nevelnek az egészséges életmódra. A kis csapatunk munkakapcsolatát őszinte, felelősségérzettel átélt gyermekszeretet határozza meg. Együtt, gondolkodással, mindenki elgondolásait figyelembe véve, tudásunk legjavával neveljük    gyermekeinket.